Image

Neuronauki i najnowsze odkrycia w tym obszarze pokazują że coaching mentoring i procesy edukacyjne przyszłości nie są procesami statycznymi. Potrzebna jest z nich akcja, dynamika, doświadczenie a następnie doświadczanie. Nawet jeżeli jest to doświadczenie modelowe, jest ono podstawą do budowania nowych wzorców i wspierających nawyków poprzez tworzenie nowej reprezentacji neuronowej.

Dla Twojego mózgu nie ma znaczenia czy przeżywasz coś w rzeczywistości czy jest odpowiednio przygotowane ćwiczenie, tym bardziej jeżeli ćwiczenie jest odpowiednio zaprojektowanym doświadczeniem przestrzennym. Asocjacje przestrzenne® są podstawą skutecznych procesów Edukacji i zmiany i mają solidną podbudowę naukową co pokazujemy w trakcie szkolenia odwołując się do badań i odkryć chociażby laureatów Nagrody Nobla.

Wspomnianą metodę można wykorzystać w dowolnym ćwiczeniu co pokazujemy podczas szkolenia między innymi na  przykładzie modelu Dylematu zwiększając jego efektywność i pole obserwacji sygnałów somatosensorycznych..

Neurogeneza
W dorosłym mózgu postaje codziennie około 700 neuronów, proces ten jest nazywany Neurogenezą, i 
u dorosłego człowieka występuje wyłącznie w Hipokampie. Nowe neurony powstające w zakręcie zębatym Hipokampu łatwo wbudowuja się w istniejące obwody neuronalne. po około 4 tyg. 60% z nich moze uworzycsynapsy

Neuron miejsca
Hipokamp nazywany jest neuronem miejsca, stąd wszelkie asocjacyjne techniki pracy w przestrzeni, powiązane z tzw. mechanizmem kotwiczenia wspierają procesy zmiany i edukacji.


Asocjacje Przestrzenne®

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń do nas. Odpowiemy na Twoje pytania, pomożemy dobrać program szkolenia i jego formę.
+48 609 345 310


Asocjacje Przestrzenne®


Kurs prowadzi Artur Włodarczyk, Certyfikowany i Akredytowany trener, coach, mentor

Asocjacje Przestrzenne® są obecnie najskuteczniejszą metodą pracy z drugim człowiekiem. Ich skuteczność została przetestowana w proceasch: terapeutycznych, szkoleniowych, mentoringowych czy coachingowych.
Wykorzystują badania z obszaru nauk kognitywnych i łączą je w spójny model pracy sprawdzony przez praktyków.
W Polsce szkolenia i certyfikacyje Metody prowadzi Instytut Kognitywistyki I Rozwoju Integralnego.  
Podobne metody i narzędzia pojawiły się już w niektórych Polskich szkołach coachingu, jednak posługują się definicjami kinstetyki, pracy w przestrzeni, kotwiczenia, a ich źródłem są między innymi narzędzia NLP. 
My bazujemy na współczesnych definicjach zmysłów i modalności, badaniach i odkryciach naukowych, w tym laureatów nagrody NOBLA. Wyjaśniamy dlaczego coś działa i kiedy nie ma prawa zadziałać zarówno z poziomu  neurobiologii jaki i Psychologii.

Podczas szkolenia otrzymasz również informacje o zmysłach, periodyzacji, cyklizacji, zadania domowych, okresach sensytywnych, neuroplastyczności czy roli hipokampów jako kluczowej struktury mózgu w procesach edukacji i zmiany.

Model Dylematu
Do treningu, wybraliśmy model dylematu bo bardzo często pojawia się w sieci i w publikacjach z błędami które mogą znacząco wpływać na proces i autodestrukcyjnie na klienta. Najczestszymi błedami jest brak symetrii w modelu, niepełne wykonanie modelu, zbyt wczesne zamykanie czy warunkowanie na relacje. Podczas szkolenia korygujemy błędy z wykorzystaniem Asocjacji Przestrzennych® 

Korzyści szkolenia

  • W ramach szkolenia, uczestnik otrzyma przedpremierowo, nie publikowane jeszcze materiały.
  • Uzyska innowacyjną wiedzę dotyczącą procesow zmiany i edukacji popartą badaniami, odkryciami naukowymi i tysiącami godzin praktyki.
  • Nauczy się jak budować skuteczne narzędzia rozwojowe i terapeutyczne z wykorzystaniem Asocjacji Przestrzennych® 
  • Dowie się jak neurobiologia warunkuje zmianę i co potrzeba aby była ona skuteczna.
  • Uzyska wskazówki i pozna koncepcje, z punktu widzenia praktyków, czyli po co warto sięgać w pracy z klientem, a co jest stratą czasu i fikcją.
  • Dowie się również jak weryfikować fałszywe koncepcje i pseudorozwojowe aczkolwiek popularne metody.
Neuroplastyczność
Neuroplastyczność możemy podzielić na dwa główne rodzaje funkcjonalną i strukturalną. Każda z tych dwóch grup ma jeszcze swoje podtypy. Aby skutecznie projektować i prowadzić procesy edukacyjne, procesy zmiany czy terapie powinnismy zrozumieć rodzaje neuroplastyczności gdyż pomaga nam to w doborze określonych narzędzi.

Cena szkolenia

1.998/ szkolenie

Najnowsza wiedza bazująca na odkryciach lauretatów nagrody Nobla

liczba uczestników 8 - 12 osób

Wyjatkowe materiały szkoleniowe

Dodatkowe zasoby

Ćwiczenia

Certyfikat ukończenia kursu

03.08.2023
9:00

Miejsce: Pałac Krotoszyce
ul. Parkowa 3
59-223 Krotoszyce
Image
Z niecierpliwością oczekujemy informacji od wydawcy odnośnie terminu publikacji książki "Niezmierzone przestrzenie coachingu", a wraz z nią rozdziału który jest naszym wkładem w tą publikację a mianowicie rozdziału o "Asocjacjach przestrzennych" autorstwa Artura Włodarczyka.

Rozdział jest wprowadzeniem do najskuteczniejszej metody pracy z drugim człowiekiem w ramach dowolnych metod terapeutycznych, szkoleniowych, coachingowych czy mentoringowych. metoda poparta badaniami i odkryciami wybitnych osobistości ze świata nauk min. laureatów nagrody Nobla.

Książka która jeszcze przed wydaniem została określona Opus Magnum branży coachingowej, będzie obowiązkową pozycją ludzi poszukujacych zmiany i rozwoju.
Image
Image

KONTAKT

Instytut Kognitywistyki I Rozwoju Integralnego

e-mail: coach@arturwlodarczyk.com

tel. + 48 609 345 310
Image
Image
Image
Image
Image
Image